Cesta o 5 krokoch vedúca k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu

Cesta k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu je kratšia než by sa vám mohlo zdať. Ste to potom práve vy, kto je vám najväčším protivníkom. Pokiaľ porazíte sami seba, resp. svoje súčasné návyky a mentálne rozpoloženie, úspech vás neminie.

sporeni_02_zena_za_vodou.jpg

Nezáleží na tom, odkiaľ prichádzate, ale na tom, kam idete. Je to práve minulosť a prítomnosť čo nás zväzuje pri našich plánoch do budúcnosti. Ako hovorí Denis Waitley, bývalý psychológ amerického olympijského tímu a astronautov NASA : „Stroskotanci žijú v minulosti. Víťazi naopak žijú z minulosti, užívajú si súčasnosť a pracujú na budúcnosť“.

Napodobnite Jima Carreyho

Skúste na chvíľu zabudnúť na to, prečo by vaša finančná situácia v budúcnosti nemohla byť lepšia kvôli tomu, odkiaľ prichádzate. Skúste napodobniť Jima Carreyho, ktorý si ako zlomený komik, ktorý ani len nezavadil o poriadny honorár, vystavil šek za herecké výkony na 10 miliónov dolárov, ktoré potom nakoniec získal (za úlohu vo filme Cable Guy získal dokonca 20 miliónov dolárov). Jim mal pritom taktiež celý rad dôvodov ku skepse. Jeho rodina nikdy nemala stabilné zázemie (mladosť strávil na cestách v minivane u svojich príbuzných, nemal žiadne poriadne vzdelanie). Sám Jim Carrey potom hovorí, že to bol práve tento šek, ktorý ho nasmeroval na cestu k lepšiemu životu.

Ktorých 5 krokov musíte podniknúť, aby sa vaša finančná situácia mohla zmeniť k lepšiemu?

  1. 1. Zaznamenajte si svoje ciele na papier a MIERTE VYSOKO

Les Brown, americký rečník hovorí, že ľudia nie sú neúspešní, pretože si stanovia vysoké ciele, ktoré nedosiahnu, ale pretože si stanovia nízke ciele, ktoré dosiahnu. Nastavte si latku vysoko, nech už to úsilie skutočne stojí za to.

  1. 2. Stanovte si presný termín, kedy chcete svoje ciele dosiahnuť

Iný americký rečník a biznismen, Zig Ziglar naopak horí, že plány sú sny s termínom. Ak si nestanovíte pri svojich cieľoch termín, kedy ich chcete dosiahnuť, len ťažko nájdete motiváciu na to, aby ste sa vôbec vydali na cestu k ich splneniu.

  1. 3. Zistite si, aké sú možnosti (prostriedky) na dosiahnutie vašich cieľov

O tom, ako vysoko môžete mieriť, ako skoro si svoje ciele splníte a koľko budete musieť vynaložiť na splnenie cieľov úsilia, rozhoduje aj to, aké prostriedky si na splnenie svojich cieľov zvolíte. Napr. milión korún nasporíte rýchlejšie pri 5 % úroku než pri 1 %.

  1. 4. Začnite konať podľa práve zostaveného plánu

Jedno čínske príslovie hovorí, že aj cesta dlhá tisíc míľ začína prvým krokom. Pokiaľ si stanovíte svoje ciele, dobu ich splnenia a prostriedky, ktoré použijete, ale pokiaľ sa zároveň nezačnete svojim plánom riadiť, len veľmi ťažko sa pohnete z miesta (dosiahnete svoje ciele).

  1. 5. Splňte si svoje ciele

Ak budete riadiť so štyrmi vyššie uvedenými krokmi, úspech vás určite neminie. Áno, nebude to ľahké, na ceste  do cieľa vás bude čakať celý rad prekážok, všetko to úsilie však bude stáť za to.

Vezmite si na pomoc profesionála

Podľa Briana Tracyho, amerického motivátora a biznismena je pravdepodobnosť toho, že svoje ciele skutočne dosiahnete o 1000% vyššia v prípade, že si svoje ciele napíšete na papier.

Stanovenie cieľov je len na vás. V prípade určenia termínu, v ktorom si svoje ciele splníte a hlavne výberom prostriedkov, pomocou ktorých ciele dosiahnete čo najskôr a najpohodlnejšie už však je dobré obrátiť sa na odborníka – nezávislého finančného konzultanta, ktorý vám pomôže so zostavením vášho osobného finančného plánu. Nakoniec môžete byť sami prekvapený, ako môže vaša finančná situácia vyzerať v budúcnosti.

V prípade záujmu o bezplatné a nezáväzné zostavenie finančného plánu, kontaktujte nás prostredníctvom formulára na tejto stránke.