Čo majú spoločné správny finančný plán a BMW radu 7

Rovnako ako v automobilovom priemysle aj vo financiách existujú medzi jednotlivými hráčmi obrovské rozdiely. Poďme sa pozrieť na to, ako by teda mal vyzerať špičkový finančný plán a čo má spoločné tento plán so špičkovým autom akým BMW rady 7 bezpochyby je.

img_177.jpg

  1. 1. Kvalitné materiály

Prečo si vlastne ľudia kupujú autá podobné práve BMW 7? Jedným z dôvodov je túžba po komforte, ktorý toto auto ponúka. K dosiahnutiu maximálneho pôžitku z jazdy, je potrebné kvalitný materiál. V luxusných autách tak nenájdete žiadne lacné plasty, lacné náhrady či imitácie. Každá viditeľná aj skrytá súčasť auta je zostavená z najlepšieho dostupného materiálu.

A rovnako je tomu aj vo financiách. Pokiaľ pre vás nie je súčasná finančná situácia dostatočne pohodlná, jednoducho vymeňte súčasné riešenie vašich financií za lepšie, resp. to najlepšie dostupné. Požadujte len tie najvýhodnejšie sporenia (bezpečné sporenie s vysokou úrokovou sadzbou a bez zbytočných poplatkov), investície (ty s najväčším potenciálom výnosov a najnižším rizikom poklesu), poistenie (tie s nízkymi platbami poistného, kvalitným krytím rizík a plnením pri poistných udalostiach).

 

BMW 7

zdroj: www.bmw.cz

  1. 2. Kvalita spracovania

Kvalitný materiál však nie je sám o sebe zárukou nadštandardu. Pokiaľ by všetko nebolo na správnom mieste pri použití správneho množstva materiálu, mohol by výrobcu luxusných áut postihnúť rovnaký osud ako psa a mačičku pečúcich tortu. Aj oni predsa varili z kvalitných ingrediencií, len kvalita samotného procesu pečenia silno pokryvkávala. Výsledok? Ten predsa poznáte. Pokiaľ nie, môžete si doplniť vedomosti v nižšie priloženom videu.

 

 

Presne tak, správny pomer jednotlivých „ingrediencií“ a postup je dôležitý aj vo finančnom plánovaní. Len správne rozloženie peňazí na „krátke“ (sporiace účty, konzervatívne investície) a „dlhé“ (dynamické investície), ochrana vašich príjmov a majetku (životné a neživotné poistenie) vám zabezpečí, že finančným plánovaním dosiahnete želateľný výsledok.

  1. 3. Vysoká miera bezpečia a spoľahlivosti

Od luxusných áut sa očakáva vysoká miera spoľahlivosti a bezpečia. Kto by chcel so svojim autom tráviť viac času v autoservisoch než na ceste? Je to práve spoľahlivosť, ktorá je pre nemecké autá typická a vďaka ktorým autá pôvodom z Nemecka slávi úspechy aj v dobe, kedy sa automobilkám všeobecne veľmi nedarí.

Okrem toho, že nás vždy dovezie do cieľovej stanice očakávame od luxusných áut to, že nás tam dovezú bezpečne. Ku kvalitným materiálom a kvalitnému spracovaniu je teda potrebné pridať poriadnu dávku prvkov, ktoré nás ochránia pred okolitými vplyvmi (autonehoda, prírodné živly).

Samotná bezpečnosť posádky vozidla je pritom skutočne veda. Čínskej automobilke Briliance sa možno podarí celkom dobre odkopírovať vzhľad BMW, v crash testoch však jej autá stále zaostávajú, viď video na Youtube (pre tých z vás, ktorí hovoríte inými jazykmi než angličtinou: posádka auta nemá šancu na prežitie).

 

 

Aj v prípade financií by sme bezpečnosť nemali podceňovať. Riziká, ktoré môžu ohroziť to, že náš finančný plán nesplní naše očakávania sú rovnako nebezpečné ako tie, s ktorými sa stretávame na cestách. Ide napríklad o pracovnú neschopnosť (riziko zníženia príjmu), trvalú invaliditu (riziko dlhodobého a výrazného zníženia príjmu) či dokonca smrť (výrazný a trvalý výpadok príjmu, ktorý postihne pozostalých). Aj v prípade luxusných automobilov nemusíte vždy vyviaznuť bez ujmy, čo sa finančného plánu týka, tu môžete byť nekompromisný. Áno, finančný plán je možné zostaviť tak, že vás do cieľa dostane za každých okolností.

  1. 4. Nízka spotreba

Luxusné autá si kupujeme taktiež preto, lebo sa chceme odlíšiť od davu. Také BMW nám skutočne zvýši status. Avšak aj majitelia luxusných áut sú len ľudia, aj oni sa teda pozerajú na náklady na prevádzku auta. Aj v prípade luxusných áut teda platí, že čím nižšia spotreba, tým lepšie. A je to práve BMW 7, ktoré v rámci skupiny luxusných automobilov vykazuje nižšiu spotrebu.

Čo sa týka finančných produktov, ich nákladovosť sme riešili už v prvom bode (kvalitné materiály). Vedľa toho sú tu však ešte investície na kúpu takéhoto  kvalitného finančného plánu.

V tejto kategórii sa už luxusné autá a výhodné riešenie osobných financií líši ako noc a deň. Zatiaľ čo pri luxusných autách platí, že nám vyššia cena zabezpečuje vyšší status a je teda možno lepšie sa na kúpnu cenu auta moc nepozerať, v prípade správneho finančného plánu platí, že čím lacnejší, tým lepší. Vôbec najlepším riešením je potom finančný plán, ktorý vám nezávislý finančný konzultant spracuje zadarmo.

A ešte možno jedna maličkosť, ktorú majú luxusné autá a správny finančný plán spoločné. V prípade auta určite považujete za štandard testovaciu jazdu (čím dlhšia, tým lepšie), rovnako teda pristupujte pri kúpe finančného plánu. Svoje financie riešte len s finančným konzultantom, ktorý vám bezplatne zostaví nezáväzný návrh vášho osobného finančného plánu. Správny finančný konzultant vám nenavrhne uzatvorenie finančného plánu ihneď pri prvej konzultácii, ale najskôr v priebehu druhej konzultácie po dôkladnom vyhodnotení vašej súčasnej finančnej situácie a v prípade, že tento finančný plán bez výnimiek spĺňa vaše predstavy.

Chcete vedieť, ak môže vyzerať vaša finančná situácia v budúcnosti (napr. či a kedy si budete môcť kúpiť napr. BMW 7)? Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom formulára uvedeného na tejto stránke  s žiadosťou o bezplatné a nezáväzné zostavenie vášho osobného finančného plánu.