Finančný plán vyvinutý v spolupráci s vašou mamičkou

06.12.2012 | Pavel Sukup | Finančný plán

Presne tak, vaša mamička síce môže pôsobiť v inom odbore než sú financie, finančný plán pre ňu skutočne môže byť cudzím pojmom, napriek tomu sa na jeho vývoji podieľala aj ona. Veď sa jej choďte spýtať, potom čo si prečítate tento článok, uvidíte čo vám povie.

rodina_08_spokojeny_mlady_par.jpg

Najskôr si poďme ujasniť to, nad čím teraz zrejme krútite hlavou, t. j. zapojenie vašej mamičky do vývoja finančného plánu. Je to jednoduché. Kto chcel pre vás vždy len to najlepšie? Ktorej osobe na svete veríte najviac? Kto nad vami stále bdie a dbá na to, aby vás v živote stretávalo len to dobré? Áno je to vaša mamička.

Ako to teda je?

Okrem vašej mamičky a finančných analytikov je do vývoja finančného plánu zapojený ešte niekto, Richard Thaler, profesor ekonómie z chicagskej univerzity. Práve tento pán sa totiž zaoberá rozdielnym prístupom ľudí k peniazom.

Napríklad:

Pristihnete sa na dovolenke, že kupujete veci (zmrzlina, jedlo, vstupné, atrakcie) za sumy, ktoré by ste „doma“ za tieto veci nezaplatili?

Máte tiež ten pocit, že vám predavači v obchode predávajú najskôr drahé veci a následne vám k nim odporučia ďalší, už lacnejší, doplnkový produkt?

Držíte na sporiacom účte peniaze, ktoré vám nasporila napríklad vaša mamička, na druhej strane ste veľmi rýchlo miniete peniaze, ktoré dostanete napríklad ako prémie za mimoriadny výkon?

Pravdepodobne áno. Všetko toto spadá do vednej disciplíny, ktorej sa hovorí „duševné účtovníctvo“.

V skratke o čo ide? O to, že peniazom dávame rôznu váhu, veľmi často podľa toho, akým spôsobom sme k nim prišli. A taktiež podľa toho, na čo tieto peniaze dávame.

Napríklad. Asi by ste si do svojho súčasného auta nekúpili autorádio za 3 000 KC, na druhej strane, pokiaľ si budete kupovať nové auto, už si pravdepodobne takéto autorádio kúpite. V porovnaní s cenou auta rádovo v státisícoch korún sa tie 3000 Kč jednoducho „stratí“.

Späť k mamičke a k finančnému plánu

Poďme ale späť k vašej mamičke. Práve ona vám totiž pravdepodobne kládla na srdce, aby ste si sporili časť zarobených peňazí niekde na sporiacom účte či bankovom účte. Sama vám pravdepodobne sporila niečo z toho, čo zarobila vo svojom zamestnaní.

Práve jej potom zo všetkých najviac, leží na srdci vaše dobro.

 

Rozhodli sme sa vytvoriť finančný plán, s ktorým by súhlasila aj vaša mamička

 

OK, čo to má ale spoločné s finančným plánom?

V súvislosti s vyššie uvedeným sme sa rozhodli vytvoriť finančný plán, s ktorým by ste súhlasili ako vy, tak aj vaša mamička. Finančný plán, ktorý vám poskytne vysoký úrok na bezpečnom sporení. Finančný plán, ktorý sa stará o váš rodinný rozpočet v prípade vašej choroby alebo úrazu. Finančný plán, ktorý sa stará o financovanie štúdií vašich detí, vašu starobu. A taktiež finančný plán, ktorý zabezpečí vašu rodinu (napríklad aj mamičku) v prípade, že vás stretne nešťastie v podobe smrti.

To však nie je všetko. Finančný plán sme zostavili zo špeciálnych produktov vytvorených v spolupráci s najvýznamnejšími svetovými spoločnosťami tak, aby sa o vás finančný plán postaral vo všetkých finančných situáciách, prinášal vám čo možno najväčšie zhodnotenie vašich voľných prostriedkov (a vytvoril vám nové voľné prostriedky) a finančný plán, ktorý si budete môcť dovoliť aj s tým najnižším príjmom.

Ako tento finančný plán funguje

-          Zarába vám ďalšie peniaze vďaka vysokému úroku na bezpečnom sporení (tieto peniaze potom môžete použiť na ďalšie sporenie, prípadne si za ne niečo kúpiť)

-          Šetrí vám peniaze na povinných produktoch ako sú povinné zmluvné poistenie a produktoch, ktoré chránia vaše zdravie a majetok (havarijné poistenie, poistenie nehnuteľnosti, úrazové poistenie, životné poistenie). Za predpokladu, že uznáte za vhodné, že sú pre vás tieto produkty vhodné. Tieto ušetrené peniaze potom môžete zhodnotiť na výhodnom sporení alebo za ne niečo kúpiť.

-          Prináša vám peniaze v prípade straty zamestnania, pracovnej neschopnosti či invalidity

-          Dáva vám možnosť postarať sa o vašu rodinu v dobe po vašej smrti

Tak čo, čo na to hovorí vaša mamička? Páči sa jej to?

Možno sa teraz pýtate, koľko to všetko bude stáť? Zostavenie finančného plánu je zadarmo, v drvivej väčšine prípadov s finančným plánom začínate okamžite zarábať peniaze, to zn. nestojí vás žiadne peniaze naviac.

Ako to?

Podľa našich štatistík totiž finančný plán prináša svojim klientom (teda aj vám) v priemere o 2 % vyšší úrok, na sporiacom účte o 700 Kč nižšiu splátku hypotéky a o 50 % lacnejšie poistenie.

Vďaka finančnému plánu vám teda v peňaženke zostane viac peňazí. Pokiaľ máte záujem o výpočet úspory, ktorú prinesie finančný plán práve vám, kontaktujte nás so žiadosťou o bezplatné a nezáväzné zostavenie finančného plánu. Konzultovať ho potom môžete napríklad práve s vašou mamičkou.