Letné „lážo-plážo“

15.06.2015 | Erika Süčová | Poistenie | Počet zhliadnutí 5226 | Osobná stránka

Predstava  perfektnej a bezstarostnej dovolenky je odletieť včas, nestratiť batožinu, vyskúšať všetky atrakcie dovolenkovej destinácie, vychutnať si fantastické jedlo a osviežujúce drinky. Večer si pozrieť  krásny gýčový západ slnka pri mori, spoznať domorodú kultúru, hudbu a tanec.

cestovani_02_rodina_u_vody.jpg

Letné „lážo-plážo“

Do kufra  nezabudnúť  pribaliť cestovný doklad, platobnú kartu,  pokyny na cestu a taktiež  aj

cestovné poistenie.  Ak si kupujete zájazd od cestovnej kancelárie, spýtajte sa na poistenie. Zaujímajte sa o podmienky poistenia a o asistenčné služby.


Tí, ktorí majú radi aktívnu dovolenku a venujú sa napr.  golfu, raftingu,  jachtingu, potápaniu alebo iným rekreačným športom, nespoliehajte sa nato, že Vám sa nič nemôže stať.  Dokonca aj na vyhliadkovej plavbe loďou je možné prísť  veľmi ľahko k pošmyknutiu a hneď sa pritrafí zlomená ruka či noha. Alebo  v dave na trhovisku  zistíte, že doklady aj s peniazmi  sú fuč.  Čo robiť v takýchto situáciách? Ak je s Vami delegát z cestovnej kancelárie, pomôže Vám zavolať lekársku pomoc, políciu atď. Avšak náklady na ošetrenie v nemocnici, nákup liekov, pobyt príbuzných v nemocnici, poplatky za vystavenie nových dokladov atď. musí niekto zaplatiť. Ak nemáte cestovné poistenie, tak tieto náklady zaťažia Vašu peňaženku a Váš rodinný rozpočet. O aké sumy ide?

 

V jednom prípade poisťovňa klientovi ušetrila viac než 322-tisíc €. Počas pobytu v USA sa musel akútne podrobiť operácii pažeráka a v nemocnici strávil približne šesť týždňov. Slovák bol poistený a poisťovňa za neho uhradila všetky náklady spojené s liečením a prevozom na Slovensko.


Poviete si, že toto je extrém avšak pozrite sa na niektoré z najčastejších  prípadov odškodnenia liečebných nákladov v zahraničí:


Akútne ošetrenie jedného zuba vrátane liekov môže vyjsť až na 300 €.

Bolesti brucha, akútna nepriechodnosť čriev a následná operácia s hospitalizáciou 11 dní v Turecku vyjdú na 22 000 €.

Uštipnutie hmyzu a následná infekcia vytiahne z Vašej peňaženky asi 1000 €.

Operácia a hospitalizácia úrazu zlomeniny stehennej kosti pri páde zo skútra vo Francúzsku stojí v asi 7200 €.

 

Pri výbere  poistenia nepozerajte  len  na jeho cenu ale zaujímajte sa aj o to,  aké riziká poistenie  kryje a do akej výšky. Hlavným rizikom sú liečebné náklady, ktorých výška plnenia sa pohybuje od stoviek tisíc eur až po neobmedzený limit plnenia. Doplnkovými pripoistenia : úrazu, batožiny, meškanie letu, športovej činnosti, zodpovednosti za škodu, ktorú spôsobíte inému, právne služby atď. Dokonca existuje už aj poistenie pre prípad útoku žraloka. Overte si, či sa poistenie vzťahuje na krajinu, do ktorej cestujete. Poisťovne prehodnotili tzv. rizikové krajiny a sú  medzi nimi už aj Keňa, Egypt, niektoré oblasti Tunisu, Haiti, juh Thajska z dôvodu hrozby teroristických útokov.

 

Cestujete už zajtra a nemáte poistenie?  Zavolajte svojmu finančnému poradcovi alebo dojednajte si online poistenie (napr. na www.peniazenaviac.sk).
Požiadajte
o bezplatnú konzultáciu
Odoslať
Požiadajte o bezplatnú konzultáciu
Poistite sa s víťazom testu finančných poradcov. Dohodnite si bezplatnú a nezáväznú konzultáciu kliknutím tu ešte dnes
Máte otázku k životnému poisteniu?
Opýtajte sa nás!

Chcem odpoveď na otázku