Prečo využiť služby finančného sprostredkovateľa?

Boli časy, keď sme v Bratislave v tesnej blízkosti našli dve dôležité inštitúcie. Tou prvou bola Slovenská poisťovňa a druhou Štátna banka Československá. Tým sa začínal a koncil náš finančný svet, tu sme si uspokojili vtedajšie finančné potreby.

plan_10_kalkulacka_a_kostky.jpg

Prečo využívať služby finančného sprostredkovateľa?

V poisťovni sme si poistili byt, úraz, auto alebo si kúpili združené poistenie pracujúcich. V sporiteľni sme si zriadili sporožírový účet alebo požiadali o novomanželskú pôžičku.  Bolo to fajn, pretože sme nemuseli rozmýšľať kam máme ísť. Dnes je ale všetko inak. Všetky poisťovne, banky, fondy by sa už do tejto ulice nevošli. V meste ich nájdeme hneď niekoľko desiatok. Každá spoločnosť tvrdí, že ich produkty sú najlepšie, že ich ceny sú najvýhodnejšie...

 

Ako si zo širokej ponuky produktov vybrať?

Každému z nás určite občas napadne, že by bolo najlepšie  na všetky finančné inštitúcie a ich služby zabudnúť. Lenže ide to? Môžeme si dovoliť nepoistiť svoj majetok? Môžeme zo svojho života vynechať peniaze? Dokážeme neplatiť? Bohužiaľ nie. Jednou z možností, ako si zo širokej ponuky produktov vybrať, je zobrať tu prvú, ktorá nám príde pod ruku. Jednoducho si vezmeme produkt, ktorý nám bol odporúčaný ako najlepší. To je síce jedno z možných riešení, lenže pokiaľ máme aspoň trochu „šťastie“, môže sa stať, že budeme mať síce najlepší produkt od danej firmy, ale zároveň ten najhorší na trhu. Lenže takéto riešenia asi nikomu radosť neurobí. Ako z ponuky produktov vybrať ten najlepší? Ďalším možným riešením je porovnanie všetkých ponúk s našimi potrebami. Potom už len stačí sledovať trh a s postupom času využiť nové a pre nás výhodnejšie produkty. To je však práca na plný úväzok. Môžeme si dovoliť okrem vlastnej práce venovať niekoľko hodín finančným otázkam? Väčšina z nás pravdepodobne nie. Potom zostávajú len dve možnosti a to kúpiť si to prvé, na čo narazíme alebo si nájsť niekoho, kto nám s riešením finančných otázok poradí.

 

Konzultant s financiami poradí


Finančný sprostredkovatel

Kto sa nechce s financiami zaoberať sám, hľadá osobu, ktorá prejde celý trh a vyberie najlepšie produkty. Hľadáme niekoho, kto bude mať na prvom mieste náš vlastný záujem, v žiadnom prípade záujem inštitúcií, ktoré finančné produkty ponúkajú. Požadujeme, aby sa nám venoval dlhodobo a sledoval všetky naše finančné potreby. Chceme  niekoho, kto by sa o našu rodinu staral dlhodobo a poskytoval jej kompletný finančný servis. Len tak môžeme byť pripravení na všetky situácie, ktoré nám život postaví do cesty. Všetky tieto požiadavky splní finančný konzultant. Aj keď sa nám podarí nájsť nezávislého konzultanta, len ťažko môžeme uveriť tomu, že by sám dokázal zmapovať všetky možnosti na trhu. Každý finančný konzultant potrebuje k svojej práci zázemie. To môžu poskytnúť len veľké a zabehnuté spoločnosti. Len tie ponúkajú svojim poradcom databázu produktov a profesionálne zostavený finančný plán.

Na svete existuje  mnoho povolaní. Všetky sú potrebné a svojim spôsobom dôležité. Existuje len pár povolaní, ktoré umožňujú zmeniť osud ďalších ľudí. Sú povolania, ktoré človek môže vykonávať so skutočnou hrdosťou. Sú povolania, ktoré majú skutočný zmysel. Jedným z nich je práve práca finančného konzultanta.